Szatnie automatyczne – czyli nowoczesne i funkcjonalne pralnie

Automatyczne i inteligentne transportery odzieży to obecnie coraz częstsze rozwiązanie stosowane w takich miejscach jak pralnie, teatry, kino czy filharmonia. Urządzenia te, nazywane profesjonalnie szatnią automatyczną są wizytówką firm usługowych, które cechują się funkcjonalnością, nowoczesnością oraz szybkością. Dzięki tym inteligentnym maszynom wiele ubrań naraz zostaje posortowanych oraz przesuniętych w odpowiednie miejsce, w momencie, gdy klient wróci po odbiór swojej własności. To właśnie transportery odzieży są jednym z najważniejszych elementów usprawniających obsługę klienta w pralniach chemicznych. Są one gwarancją tego, że nie nastąpi żadna pomyłka w wydawaniu odzieży i ktoś nie otrzyma przypadkiem cudzego płaszcza lub garnituru. 

Jakie jest zastosowanie szatni automatycznych?
Inteligentne i automatyczne transportery odzieży najlepiej sprawdzają się w miejscach, które na małej powierzchni są zmuszone zagospodarować dość sporą ilość ubrań. Ich zadaniem jest bardzo sprawne oraz szybkie odebranie i wydanie odzieży klientowi. Dzięki temu, że szatnie automatyczne są bardzo proste w obsłudze wystarczy zaledwie jedna osoba do pracy z nimi. Jej obowiązkiem jest wpisanie na komputerze numer lub kod sztuki odzieży, którą musi w danym momencie wydać klientowi. Potem wystarczy zatwierdzić swój wybór klawiszem „enter”, a resztę zrobi za nas już maszyna! W tym momencie uruchamiany jest na transporterze odzieży specjalny mechanizm, który sam wyszuka wybrany przez pracownika kod, a następnie przesunie sztukę ubrania do miejsca odbioru. Urządzenie to również samo opracuje zdecydowanie najkrótszą oraz najbardziej optymalną drogę przesuwu ubrania. 

Jakie są atuty szatni automatycznych w pralniach?
Plusów zastosowania transporterów ubrania w pralniach jest kilka. Przede wszystkim automatyczne szatnie są to urządzenia nowoczesne i estetyczne, które doskonale wkomponowują się w małe pomieszczenia i stanowią pozytywny wizerunek firmy. Poza tym kupno transporterów to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ większość pracy robi za nas maszyna, wystarczy więc zatrudnić jednego pracownika do jej obsługi, a nie dwóch czy trzech. Po trzecie dużą zaletą szatni automatycznych jest ich funkcjonalność i wydajność, która pozwala na przyjęcie wielu sztuk ubrań w jednym czasie oraz na sprawną obsługę klienta przy odbiorze odzieży. Obecnie w Polssce przodującą firmą w produkcji transporterów odzieży jakimi są szatnie automatyczne jest firma Sorvana Polska. Jest ona wyłącznym przedstawicielem włoskiego producenta tych urządzeń – firmy METALPROGETTI. Wykonane przez nich maszyny cechują się lekką, ale stabilną konstrukcją oraz pełną automatyką z możliwością wybrania wersji manualnej. 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria