Szatnie automatyczne w pralniach – co warto o nich wiedzieć?

Pralnie to sektor usług, który cały czas się rozwija. Z racji, że zwykle punkty usługowe oferujące czyszczenie ubrań nie są zbyt to duże to wiele firm decyduje się na zainstalowanie w nich szatni automatycznej. Jest to urządzenie, które posiada inteligentny system sortowania i transportu odzieży. Właściciele pralni zwykle decydują się na zainstalowanie szatni automatycznej, ponieważ pozwala to na oszczędność pieniędzy i czasu pracy. Poza tym taka nowoczesna szatnia jest bardzo dobrą wizytówką pralni jako zmodernizowanego i funkcyjnego miejsca. 

Jak działa szatnia automatyczna?
Za pracę systemu w szatni automatycznej odpowiada komputer, a dokładnie specjalnie przygotowany do tego program komputerowy. Działa to w ten sposób, że najpierw pracownik pralni wpisuje na klawiaturze komputera kod albo kody rzeczy, której poszukuje i zatwierdza tą czynność przyciskiem. Następnie mechanizm w szybki sposób wyszuka pożądane przez pracownika ubranie oraz znajdzie najkrótszą drogę dostarczenia danej sztuki do lady punktu usługowego. Nie należy także obawiać się, że pod wpływem zbyt dużej ilości odzieży szatnia automatyczna popsuje się, ponieważ została ona zrobiona z bardzo wytrzymałej oraz stabilnej konstrukcji.

Czemu zawdzięczamy funkcjonalność szatni automatycznej?
Aby w pełni zrozumieć sposób funkcjonowania i działania szatni automatycznej należy poznać jej budowę. Otóż urządzenie to wykonane jest ze specjalnej, modułowej konstrukcji. Można ją porównać do klocków lego, ponieważ konstrukcja skład się z uniwersalnych, stalowych modułów, które można dowolnie konfigurować oraz łączyć między sobą. Każdy z modułów jest inny, ma odmienny kształt oraz różną wielkość, ale mimo to wzajemnie doskonale do siebie pasują i się uzupełniają. Funkcjonalność modułów zawdzięczamy ich mobilności – może je łączyć w dowolnych kierunkach bez żadnych ograniczeń. Wprowadzenie tego rodzaju konstrukcji do małego wnętrza pozwala na 100 procentowe wykorzystanie oraz zagospodarowanie przestrzeni użytkowej. W ten sposób w niedużych pralniach szatnię automatyczną bez problemu da się ustawić w każdym wnętrzu. 

Jakie są zalety automatycznych szatni?
Przede wszystkim szatnie automatyczne wyróżniają się estetyką, oszczędnością, prostotą, funkcjonalnością oraz nowoczesnością. W szatniach automatycznych używanych w Polsce stosowany jest system Portabiti, który odpowiada za stabilną oraz lekką konstrukcję tego urządzenia. Dzięki temu doskonale każda szatnia automatyczna wkomponuje się w duże, ale i w małe pomieszczenia i jest prosta w obsłudze. W Polsce dużym powodzeniem cieszą się szatnie automatyczne firmy Sorvana Polska, która jest wyłącznym przedstawicielem firmy METALPROGETTI. 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria