Nowoczesny tunel parująco prasujący JENFORM EASY służy do wykańczania w końcowym etapie prania tak zwanej odzieży fasonowanej ( czyli takiej co ma jakiś fason, a więc odzież robocza, fartuchy,kitle, marynarki, płaszcze itp. ) i to zarówno w cyklu prania na mokro jak i na sucho. W tym bardzo wydajnym tunelu wykorzystano najskuteczniejszą i jednocześnie najszybszą metodę wykańczania odzieży fasonowanej, czyli metodę parowania i suszenia przelotowego w jednym. Tunel parująco prasujący może być ogrzewany gazem, albo parą.
Praca JENFROM EASY składa się z następujących etapów -
1.W pierwszym etapie odzież poddawana jest naparowaniu w specjalnej komorze, w której znajdują się po obu stronach specjalne dysze parowe.
2. W drugim etapie wyprana odzież poddawana jest suszeniu, które polega na odpowiednim nawiewaniu gorącego powietrza. W tej strefie znajduje się specjalny wentylator wyciągowy, który wykorzystując naturalną cyrkulację powietrza usuwa wilgotne powietrze,a zasysa z zewnątrz świeże. Zmieszane powietrze przechodzi przez nagrzewnicę w której osiąga żądaną temperaturę i jest wdmuchiwane do góry, do komory. Górny nawiew ma w tym wypadku znaczenie, bo powoduje równomierne osuszanie całych sztuk naparowanej wcześniej odzieży fasonowej.
3.Trzeci etap wykańczania to schładzanie wyprasowanej już odzieży. Schładzanie polega na stopniowym odciągu ciepłego powietrza, przez co odzież ulega równomiernemu schłodzeniu.
Wysoką jakość wykończenia odzieży można uzyskać wtedy, kiedy idealnie dopasujemy parametry pracy maszyny ( wilgotność i ciśnienie pary, temperatura suszenia) do rodzaju odzieży, a więc nie tylko jej fasonu, ale też typu materiału z którego jest uszyta.
Tunel JENFROM EASY jest wyposażony w zewnętrzny transporter wieszakowy, który pomaga zarówno przy wprowadzaniu odzieży do maszyny, jak i przy jej odbiorze. Jest też opcja tunelu z automatycznym transporterem o pojemności plus minus trzydzieści sztuk, który jest kompatybilny z centralnym systemem transportu w danej pralni.
Wydajność tunelu w zależności od stopnia wilgotności odzieży zawiera się w amplitudzie od 150-250 sztuk odzieży na jedną godzinę pracy.