Usuwanie plam z trawy – jak robić to skutecznie?

Zadajesz sobie pytanie jak skutecznie usuwać plamy z trawy? Co prawda nie jest to najłatwiejsze zabrudzenie do usunięcia, niemniej jednak, jak najbardziej możliwe. W naszym artykule znajdziesz kilka prostych i domowych sposobów na to, w jaki sposób ekspresowo pozbyć się tego rodzaju plam. Bardzo często mamy z nimi do czynienia w przypadku młodszych dzieci, które przeważnie podczas gry w piłkę na boisku mocno brudzą sobie ubrania, a potem rodzice muszą sobie z brudem w jakiś sposób poradzić, aby strój sportowy wyglądał jak nowy.


Jak zabrać się do czyszczenia plam z trawy?
Ubrania, które zabrudzone są trawą można bez większych problemów czyścić za pomocą alkoholu o stężeniu 70%. Po naniesieniu go na plamę zostawiamy na tkaninie przez kolejnych kilkanaście minut, a następnie spłukujemy zimną wodą.
Bardzo dobrze z plamami z trawy radzi sobie płyn do mycia naczyń, który jest obecny w każdej kuchni. Należy nanieść go na plamę, wetrzeć i w kolejnym kroku uprać ubranie. Innym sposobem jest czyszczenie tkaniny mlekiem, bowiem to również jest niezwykle skuteczne i nie inwazyjne dla tkaniny.
Kolejnym sprzymierzeńcem w walce z plamami z trawy jest kwasek cytrynowy. Należy pocierać zabrudzone miejsce kwaskiem, aż do momentu zniknięcia plamy.


O czym pamiętać podczas usuwania plam z trawy?
Przede wszystkim uważamy na to, aby nie odbarwić i nie zniszczyć tkaniny. To bardzo ważne, ponieważ na pewno nie chcesz, aby plama zniknęła razem z czyszczonym materiałem. Zdecydowanie przy tego rodzaju plamach nie zalecamy używania gorącej wodzie, gdyż ona jedynie utrwali plamy, a tego na pewno nie chcesz.
Odradzamy też skupianie się na bardzo silnych środkach chemicznych, co do których stosowania nie masz doświadczenia, bowiem to również może jedynie zniszczyć tkaninę. Jeśli więc nie poradzisz sobie za pomocą naszych pomysłów, to warto jest rozważyć oddanie ubrania do profesjonalnej pralni, gdzie się nim odpowiednio zajmą.
Oczywiście jest to pewnego rodzaju koszt, jednakże znacznie lepiej jest wydać pieniądze na pranie, niż na nowe ubranie, które będziesz musiała kupić, jeśli plamy nie uda się sprać.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria