W jaki sposób prawidłowo użytkować pralkę?

Wydawać by się mogło, że użytkowanie pralki sprowadza się wyłącznie do jej włączenia, uruchomienia odpowiedniego programu i to wszystko. Tymczasem warto jest zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, dzięki którym to urządzenie będzie w stanie posłużyć Ci jeszcze dłużej. Wiele osób popełnia błędy, które niestety narażają pralkę na uszkodzenie i częste awarie, na których na pewno Ci nie zależy.


Nowa pralka – jak o nią zadbać?
Jeśli kupisz nową pralkę, to musisz pamiętać przede wszystkim o zdjęciu wszystkich blokad zabezpieczających. Wszystkie informacje na temat tego, gdzie dokładnie się znajdują można wyszukać w instrukcji obsługi. Takie blokady zabezpieczają pralkę podczas transportu i jeśli ich nie usuniesz, to wtedy pranie nie będzie mogło zostać odpowiednio wyważone i pralka będzie podczas prania „podskakiwać”. Kolejnym krokiem będzie nastawienie programu pralki na pranie bez zawartości. W ten sposób wnętrze pralki zostanie dokładnie oczyszczone z wszystkich zanieczyszczeń, które mogłyby potem znaleźć się na pranych ubraniach.


Poziomowanie pralki
Jeśli nie chcesz, żeby Twoja pralka przesuwała się po podłodze i hałasowała, to koniecznie zadbaj o jej właściwe wypoziomowanie. Reguluje się w tym wypadku nóżki pralki, a następnie testuje, czy urządzenie na pewno jest w pełni stabilne.
 

W jaki sposób prawidłowo czyścić pralkę?
Warto zapamiętać, żeby zewnętrznych części pralki nie czyścić za pomocą żrących środków chemicznych. Do usuwania wszelkich osadów z mydła warto jest stosować np. ocet. Nie można zapomnieć również o regularnym myciu pojemnika na proszek. Najlepiej jest go wyjąć z pralki i umyć pod bieżącą wodą. W dolnej części urządzenia znajduje się również specjalny filtr, który należy przeczyścić co najmniej raz w miesiącu.
Co jakiś czas wykonujemy również pranie „na pusto”. Wtedy do pojemnika na proszek wsypujemy niewielką ilość sody oczyszczonej oraz odrobinę kwasku cytrynowego. Temperatura takiego prania powinna wynosić 90 stopni Celsjusza. Dzięki wykonywaniu tego typu zabiegów pralka nie będzie brudziła ubrań oraz pozostawiała niezbyt przyjemnego zapachu, który po jakimś czasie się pojawia.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria