Wet Cleanig. Alternatywa dla czyszczenia chemicznego.

Pranie chemiczne jest bardzo skutecznym sposobem czyszczenia tkanin, zwłaszcza tych uznawanych za szczególnie delikatne. Tą metoda czyścimy z reguły ubrania, które nie powinny być prane na mokro. Istnieje jednak rozwiązanie pośrednie między czyszczeniem na sucho, a praniem na mokro to system Wet Cleaning.

Nietoksyczna i bezpieczna dla środowiska metoda prania
System Wet Cleaning wykorzystuje sterowane komputerowo pralki oraz biodegradowalne środki chemiczne i odżywki, kończąc proces suszeniem za pomocą specjalnych suszarek pozwalających bezpiecznie pozbyć się wilgoci. Czyszczenie na mokro to nie to samo, co pranie! Jest idealne do pielęgnacji ubrań z tkanin takich, jak: jedwab, kaszmir, wełna i inne delikatne produkty włókiennicze. Czyszczenie na mokro wykorzystuje wodę, uniwersalny rozpuszczalnik. Nie używa się w nim natomiast niebezpiecznych substancji chemicznych. W procesie czyszczenia nie są wytwarzane szkodliwe odpady. Nie przyczynia się on również do zanieczyszczenia środowiska. 

Korzyści z czyszczenia na mokro
Ubrania prane w ten sposób pozbawione są charakterystycznego, nieprzyjemnego, chemicznego zapachu. Wet Cleaning pozostawia na nich świeży, czysty zapach. Odzież jest miękka i przyjemna w dotyku, a kolory jaśniejsze, żywe bez śladów blaknięcia. Odzież biała z kolei zyskuje śnieżnobiały kolor. Ogromną zaletą systemu jest jego skuteczność. Chociaż do prania nie wykorzystuje się silnych chemicznych detergentów, proces Wet Cleanig doskonale usuwa zarówno zabrudzenia, jak plamy. Największą zaletą systemu jest jednak jego bezpieczeństwo. Takie czyszczenie jest łagodne dla środowiska, dla ludzi oraz dla tkanin. 

Dlaczego warto wybrać czyszczenie na mokro?
Tradycyjne środki do czyszczenia na sucho wykorzystują perchloroetylen, toksyczny rozpuszczalnik powszechnie znany, jako PER. Ta substancja chemiczna jest używana w wielu cyklach czyszczenia chemicznego i może być bardzo szkodliwa dla środowiska, jeśli nie zostanie odpowiednio usunięta. Jest 1,5 razy cięższy od wody i wymaga, skrajnych temperatur, aby został całkowicie usunięty z ubrania. Oczywiście, istnieją już pralnie ekologiczne, które nie używają PERU. Jednak w dalszym ciągu stosuje się w nich środki chemiczne, mniej toksyczne, niż sam PER, ale niepozostające bez wpływu na środowisko. Wet Cleaning nie używa żadnych inwazyjnych chemikaliów i jest prawdziwie ekologicznym sposobem czyszczenia odzieży i tekstyliów. 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria