Wybieramy maszyny do nowej pralni

Maszyny pralnicze należy dobrać przede wszystkim  pod kątem  rodzaju i  wielkości nowej  pralni, oraz pod kątem przyszłych klientów jacy będą przez nią obsługiwani.

maszyny

Do pralni chemicznej, skierowanej do indywidualnych klientów potrzebne będą inne maszyny, niż do dużej pralni wodnej skierowanej do tak dużych klientów jak na przykład szpitale czy hotele.

W pralni chemicznej najważniejszy jest oczywiście agregat chemiczny. To nowoczesna maszyna pralnicza, która czyści bez użycia wody, więc przeznaczona jest dla specyficznego asortymentu odzieży. Brud i plamy rozpuszcza w agregacie chemicznym nie woda z detergentem, ale specjalny rozpuszczalnik chemiczny. Agregat chemiczny działa w zamkniętym obiegu, cały cykl prania dzieje się bez udziału człowieka, przez co spełnione są  też wyśrubowane bardzo normy ekologiczne.

Agregat chemiczny jest bardzo drogą maszyną pralniczą. Cena nowego agregatu w zależności od wielkości, wydajności, stopnia zaawansowania technicznego i elektronicznego i jeszcze wielu innych elementów mieści się pomiędzy 50 a nawet sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Często więc przedsiębiorcy decydują się na zakup używanych agregatów chemicznych i jest to często bardzo korzystne rozwiązanie, ale wtedy, kiedy spełnimy kilka warunków. Po pierwsze maszyna nie może być starsza niż dziesięć, najwyżej piętnaście lat ( żywotność  tego typu maszyn pralniczych nigdy nie jest dłuższa), po drugie warto postawić na takich sprzedawców, którzy gwarantują bezpłatny serwis ( najczęściej to producenci lub ich przedstawiciele), a po trzecie trzeba pamiętać, że im bardziej nowoczesna maszyna, tym oszczędniejsza.

Przy wyborze maszyn pralniczych przeznaczonych do pralni wodnej, należy kierować się podobnymi kryteriami, czyli zwracać baczną uwagę na właściwe dopasowanie rodzaju  maszyny do wymagań konkretnej pralni.

Najważniejsze maszyny pralnicze dedykowane pralniom wykorzystującym wodę, to oczywiście pralnice przemysłowe. Jest bardzo wiele typów pralnic przemysłowych- pralnice bębnowe, pralnico-wirówki, tunele pralnicze. Te ostatnie, to najnowocześniejsza propozycja dla pralni obsługujących bardzo dużych klientów ( szpitale, hotele, jednostki wojskowe, domy pomocy społecznej), są praktycznie bezobsługowe, bardzo wydajne, ekologiczne i jak na swoją wielkość zaskakująco oszczędne w wydatkowaniu energii.

W korzystnych i bezpiecznych zakupach maszyn pralniczych i akcesoriów, bardzo pomocne są firmy, które zajmują się tym profesjonalnie. Na rynku jest ich dość sporo, ale z reguły najkorzystniejsze propozycje wychodzą od przedstawicieli producentów przemysłowych maszyn pralniczych.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria