Wykorzystanie maszyn pralniczych

Każdy etap procesu technologicznego prania na mokro wymaga zastosowania innych maszyn pralniczych.

Proces ten w skrócie można przedstawić w następujący sposób.

Pranie

Pierwszy etap to przyjęcie przeznaczonego do prania asortymentu oraz jego prawidłowe oznakowanie i sprawdzenie stanu ( zabrudzenia, plamy, uszkodzenia itp.). Do znakowania i ocenienia stanu asortymentu potrzebny jest przede wszystkim dobrze przeszkolony pracownik i akcesoria pralnicze takie jak odpowiednie urządzenie do oznaczania, stoły, manekiny itp.

Następnym etapem jest detaszacja, czyli inaczej proces odplamiania ręcznego, który zazwyczaj dokonuje się na specjalny stole detaszerskim za pomocą specjalnych szczotek i specjalnych substancji chemicznych. Oczywiście odplamianie ręczne jest wykonywane tylko w potrzebnych przypadkach, kiedy pracownik oceni, że jest potrzebne, bo przecież w większości przypadków proces odplamiania jest dokonywany w trakcie prania właściwego.

Potem jest etap najważniejszy etap prania wodnego, czyli tak zwane pranie  właściwe. Pranie właściwe dokonuje się w pralnicach.  Pralnice różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, te wielkie pralnice to pralnice przemysłowe dostosowane do prania wodnego hurtowych ilości asortymentu, przeznaczone na przykład dla sieci hoteli, szpitali, sanatoriów i tym podobnych dużych jednostek. Pralnice różnią się też między sobą, ładownością, wydajnością oraz  stopniem zaawansowania technologicznego, co z reguły przekłada się po prostu na większą ilość systemów kierowanych elektronicznie.

Pranie właściwe może tez dokonywać się w bardziej nowoczesnych pralnico- wirówkach, czyli wstępne odsączanie nie musi odbywać się  w osobnym urządzeniu zwany wirówką, ale w maszynie pralniczej łączącej obie te funkcje czyli pralnico-wirówce. Dziś już większość pralnico wirówek ma wmontowany automatyczny system kontroli wilgotności, temperatury, czasem nawet tak zwaną barierę higieniczną, która służy do odkażenia wsadu i nie tylko jest potrzebna w przypadku prania wsadu z jednostek medycznych, ale po prostu podniesie jakość każdego prania.

Następnym etapem jest suszenie i w tym etapie prania niezbędna jest oczywiście suszarka.   W nowoczesnych suszarkach proces przepływu powietrza, jego natężenie i temperatura jest kontrolowany elektronicznie, a dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań takich jak na przykład pompa ciepła, można liczyć na odzyskanie sporej ilości energii.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria