Wyposażenie do pralni hotelowej

Aby zapewnić czystość ubrań pracowników, ale też rzeczy użytkowanych przez gości, np. ręczników, pościeli, firanek czy obrusów, hotel musi korzystać z pralni. Wygodnym rozwiązaniem jest prywatna pralnia hotelowa. Wówczas osoba odpowiedzialna za porządek nie musi martwić się o to, o jakiej porze wybrać się do pralni, ale po prostu zabiera brudne rzeczy ze sobą.

Pralnia hotelowa – dlaczego jest ważna?

Profesjonalna pralnia to miejsce dostępne w hotelach. Ze względu na specyfikę branży hotelarskiej, pralnia hotelowa musi zapewniać czystą oraz wyprasowaną pościel, ręczniki, obrusy, zasłony. W takiej pralni powinna być możliwość wyprania ubrań roboczych, ale także – za dodatkową opłatą lub w cenie noclegu – ubrań klienta, gościa hotelu.

Pralki – jakie urządzenia sprawdzą się w pralni hotelowej?

Czy wiesz, że pralnia hotelowa to miejsce, gdzie bardzo rzadko trzeba radzić sobie z bardzo mocno zabrudzonymi rzeczami? To pierwsza wskazówka dotycząca wyboru odpowiednich urządzeń do prania. Nie muszą one radzić sobie z ekstremalnymi problemami. Dużo ważniejsze, by były pojemne, potrafiły działać w trybie ciągłej pracy oraz oszczędzały wodę. Pralnicowirówki dostępne w ofercie Kannegiesser pozwalają w nowoczesny i ekologiczny sposób prać pranie. Kupując taką pralkę zwróć uwagę na parametry: wielkość, możliwości załadunkowe, programy fabryczne prania czy możliwość zaprogramowania własnych programów. Maszyny Kannegiesser umożliwiają zakodowanie około 80 dowolnych programów.

Suszarki do prania

Równie istotne, co pralki, są urządzenia, dzięki którym w krótkim czasie można dokładnie wysuszyć pranie. W przypadku hotelu sprawdzi się DC suszarka kompaktowa, która wyposażona jest w funkcję zapobiegania zagnieceniom, co jest istotne jeśli chodzi o suszenie ubrań klienta, personelu czy też rzeczy, które mają znaleźć się w pokoju hotelowym. Suszarki tego typu są dostępne w różnych wielkościach. Możesz nabyć suszarkę, która poradzi sobie z suszeniem takich partii jak: 36 kg, 50 kg, 75 kg i 100 kg. Z kolei za najbardziej wydajną suszarkę uznaje się suszarkę POWERDRY, która wyróżnia się najszybszym czasem suszenia i najlepszymi funkcjami oszczędzania energii.

Składarki do prania

W hotelach jest tak wiele prania, że ręczne składanie zajmowałoby wiele czasu. Rozwiązaniem jest składarka AFM-BR, która umożliwia automatyczne składanie szerokiej gamy artykułów: klasycznych frotowych prześcieradeł, prześcieradeł innego typu, szlafroków czy ręczników. Takie urządzenie sprawia, że rzeczy są poskładane jednakowo, co przekłada się również na wysoki standard w hotelu.

Wirówki

Maszynami, które sprawdzą się w hotelowej pralni są także wirówki. Powinny zapewniać wysoki stopień odsączania wody. Ma to znaczenie w procesie suszenia wypranych rzeczy. Wartymi uwagi są wirówki Kannegiesser, które są solidne oraz odporne na działanie wilgoci, a przy tym intuicyjne w obsłudze. Ich jakość jest potwierdzona certyfikatami.

 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria