Co to jest Wet Cleaning?

Wet Cleaning to jest specjalny sposób prania wrażliwych tkanin na mokro. Teoretycznie standardowe pranie, które robimy w swoim domu też zaliczane jest do Wet Cleaning, ale nie jest ono na tyle dobre jakościowo co pranie, które odbywa się w pralniach wodnych, stosujących systemy Wet Cleaning. Nasze domowe pralki zwykle mają wysoki obroty wirowania i dość słabą termoregulację w stosunku do nowoczesnych i profesjonalnych pralnic. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat systemu Wet Cleaning to zapraszam Cię do lektury tego artykułu!

Jak działa system Wet Cleaning?
System Wet Cleaning polega na praniu tkanin na mokro, jednak z bardzo małym zużyciem wody oraz z delikatnymi ruchami bębna. To właśnie dzięki tym delikatnym ruchom bębna odzież po wyjęciu z automatu nie zmechacona ani zniszczona. Za sukces i powodzenie systemu Wet Cleaning odpowiada także stosowania specjalnych, profesjonalnych środków do prania. Stosowane prze Wet Cleaning detergenty nie zostawiają uszczerbku na ubrania, ponieważ mają z nim krótki kontakt. Są wiec o wiele bardziej delikatne i skuteczne niż nasze domowe proszki do prania. 

Jaki rodzaj tkanin powinno się prać w systemami Wet Cleaning?
Tkaniny, które zaleca się prać na mokro w systemie Wet Celaning to materiały bardzo delikatne takie jak: wełna, wiskoza, angora czy jedwab. Zazwyczaj ubraniami, które oddanie się do pralni wodnych są: specjalistyczna odzież ochronna, sportowa, garnitury, delikatne zasłony i firanki, kostiumy, suknie ślubne i komunijne, mundury, galowe stroje oraz płaszcze. Ogólnie większość odzieży, która wymaga przy praniu specjalnej ostrożności, ale nie zawsze nadaje się do prania na sucho w pralni chemicznej. 

Jakie są zalety używania systemy Wet Cleaning?
Zdecydowanie największą zaletą używania systemy Wet Cleaning jest to, że nasze tkaniny nie niszczą się i są idealnie doczyszczone. Jest to program prania przeznaczony do materiałów bardzo delikatnych – takich, które nie nadają się do z jakiś względów do prania na sucho w pralni chemicznej. System Wet Cleaning jest sprawdzony, szybki i skuteczny – dlatego tak powszechnie stosowany jest w wielu pralniach wodnych. 

Czy czyszczenie ubrań w systemie Wet Cleaning jest bezpieczne?
Tak, system Wet Cleaning jest całkiem bezpieczny zarówno dla środowiska jak i dla zdrowia człowieka. Obecnie system Wet Cleaning to jest z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji wśród pralni wodnych. Wynika to z tego, że zdecydowana większość detergentów, które używane są w tym systemie biodegradowalne. W związku z tym korzystając z pralni, która używa systemu Wet Cleaning możemy być pewni, że nie zatruwamy środowiska oraz że nasze ubrania po wyjęciu z pralni nie będą dla nas pod żadnym względem szkodliwe. 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria