Pralnico-wirówka we higienic

Model pralnico wirówki z barierą higieniczną typ WE HIGIENIC oferuje usługę prania, wirowania i odkażania w jednym i to na najwyższym poziomie usług, oczywiście wszystko w jednej maszynie,czyli  bez konieczności przeładowywania wsadu.

Szczególnie duża popularność tego modelu wynika również z większego zapotrzebowania na rynku na pranie odzieży i bielizny wymagającej dezynfekcji, a więc obsługa szeroko pojętych zakładów  medycznych , oraz pranie i odkażanie  odzieży roboczej.

Podstawowym elementem pralnico wirówki WE HIGIENIC jest bęben w którym odbywa się zasadniczy proces prania i odwirowywania. Bęben zbudowany ze stali nierdzewnej ( AISI 304) można ładować z jednej strony ( tak zwana brudna), a wyładowywać z drugiej ( czystej). Jego ładowność jest zróżnicowana w zależności od modelu – 44 kg, 66 kg, 90 kg, 140 kg, 180 kg . W bębnie odbywa się odwirowywanie,  a jego prędkość w zależności od modelu i ładowności, zawiera się w amplitudzie pomiędzy 915 a 695 obrotów na jedną minutę. Tak szybkie wirowanie powoduje określone drgania, które w postaci obciążeń dynamicznych przekazywane są do podłoża. W modelu  pralnico wirówki typ WE HIGIENIC zastosowano super nowoczesny system amortyzacji tych drgań ( auto balans) , który tak skutecznie niweluje drgania, że do podłoża przenoszonych jest zaledwie dwa procent z nich. Ma to taki dobry skutek, że nie istnieje konieczność kotwiczenia urządzenia do podłoża ( choć w wielu pralniach jednak tak się  jednak robi, troszkę na wszelki wypadek, a troszkę tez z powodów czytelniejszego oddzielenia strony brudnej od czystej) oraz bardzo mocno wyciszyło jego pracę. Bardzo dobre parametry odwirowania ( tak zwana stała oddzielenia G powyżej 300) powodują, że nie tylko jest to jeden z najbardziej konkurencyjnych  modeli na rynku, ale też wyjątkowo  ekonomiczny, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię cieplną. 

Pojemniki ( samoczyszczące)  w tym typie pralnico wirówek wykonano z polipropylenu, uszczelnienia wykonano z Vitonu, połączenia elastyczne z propylenu, a wszystkie pozostałe elementy zabezpieczono przed korozją wysokiej jakości farbami i lakierami.

Jeśli chodzi o zasilanie to na rynku są dwa typy, a mianowicie wersja elektryczna, albo parowa.

W maszynie zastosowano nowoczesne sterowanie programowalnym mikroprocesorem, a do dyspozycji użytkownika jest aż 79 różnorodnych  programów, od prostych do bardzo skomplikowanych i wieloetapowych.

Większość oferowanych na rynku  modeli( 16-180 kg )  jest napędzana  silnikiem  z konwerterem częstotliwości, który pozwala na płynną regulację obrotów bębna zarówno przy praniu jak i odwirowywaniu  i to w obie strony.

Dzięki zastosowaniu termostatycznej kontroli temperatury, energia cieplna jest wykorzystywana w optymalny sposób, co oczywiście przekłada się na konkretne oszczędności energii.

Pralnico wirówka WE HIGIENIC posiada wszystkie potrzebne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria