Serwis maszyn pralniczych

Podstawowe maszyny pralnicze zarówno do prania chemicznego, jak i wodnego, są niestety bardzo, ale to bardzo drogie, a co za tym idzie ich serwisowanie i ewentualne części zamienne, jeśli maszyny ulegną awarii, mogą zrujnować pralniczy biznes. Zakup odpowiednich maszyn jest bardzo  ważny, bo od niego może zależeć powodzenie pralniczego biznesu.

Serwis

Przy zakupie nowych maszyn pralniczych, ich producent, lub pośrednik producenta, z reguły daje nie tylko gwarancję na ewentualne naprawy awarii, które zdarzą się w okresie gwarancyjnym, ale też gwarantuje bezpłatne serwisowanie parku maszynowego, oraz dokonywanie okresowych przeglądów maszyn pralniczych. Przeglądy są ważne, gdyż pozwalają utrzymać pracujące prawie non stop maszyny w doskonałym stanie technicznym i w jakiś sposób dzięki takim przeglądom przyczyniają się do uniknięcia  ewentualnych poważniejszych awarii. Do serwisowania należą takie czynności jak okresowa kontrola wszystkich ważniejszych podzespołów, przegląd elektroniki, przegląd systemów i programów komputerowych sterujących maszyną , no i uzupełnienie wszystkich potrzebnych płynów i smarów.

Serwisowanie ma sens nie tylko w przypadku nowo zakupionych maszyn, jest przede wszystkim ważne  w stosunku do długo już  pracujących  maszyn, prawidłowa konserwacja i okresowe przeglądy przedłużają po prostu ich żywotność i chronią właściciela przed dużymi wydatkami.


Jeśli z różnych względów musimy zakupić do pralni używane maszyny, trzeba koniecznie w umowie zwrócić uwagę na klauzulę zapewniającą serwisowanie. Nie należy w wyborze kierować się tylko ceną, lepiej kupić maszyny pralnicze nieco drożej, ale z gwarancją ich bezpłatnego serwisowania. Na rynku jest wiele firm produkujących maszyny pralnicze, które w ramach swoich usług oferują używane maszyny pralnicze swojej produkcji, przy czym serwisowanie, a nawet gwarancja na niektóre maszyny jest zazwyczaj wpisana w umowę. Takie rozwiązanie , mimo ,że z reguły droższe, daje właścicielowi gwarancję bezpieczeństwa, że jakaś niespodziewana awaria nie spowoduje poważnych problemów, bo naprawa może być tak droga, że zagrozi istnieniu firmy.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria